"Mane sutikti yra LIKIMAS, Mane mylėti yra RIZIKA, Mane gauti yra KANTRYBĖ, Mane turėti yra SVAJONĖ, O, kad aš mylėčiau yra STEBUKLAS!"

2011 m. kovo 31 d., ketvirtadienis

Laiminga moteris


Grečen  Rubin   yra amerikiečių rašytoja ir teisininkė . Ji gimė Kansas City Misūris, dabar gyvena Niujorke. Ištekėjo už Roberto Rubino sūnaus, įgijo bakalauro ir teisės laipsnį Jeilio universitete ir tapo vyriausia  žurnalo  „Yale Law Journal“ redaktorė . Rubin buvo vyriausia patarėja federalinės komunikacijų komisijos pirmininko Reed Hundt . Ji taip pat  dėstė Yale Law ir Jeilio vadybos mokykloje. Tik vėliau suprato, kad tikrai nori būti rašytoja. Ji parašė knygas „keturiasdešimt būdų pažvelgti į Winston Churchil“ir „ keturiasdešimt būdų pažvelgti į JFK „( tai glaustos, provokuojančios biografijos). Jos naujausia knyga „Laimės projektas“. Pati Grečen apie save šmaikštauja: „Aš esu kairerankė, baisiai nesportiška, pusiau kurčia, nuolat susivėlusiais plaukais ir bijau vairuoti. Aš visą laiką kalbu su savo tėvais ir seserimi, gyvenu netoli savo anytos. Aš taip pat parašiau tris baisius romanus, kurie yra užrakinti stalčiuje“.
Ypač didelio dėmesio Lietuvoje susilaukė jos naujausia knyga „Laimės projektas“. Tai patvirtina mūsų asmeninė patirtis. Nusprendusios perskaityti Gretchen Rubin knygą kelis mėnesius, kelis kartus į savaitę vis ieškojome knygos didžiausioje miesto bibliotekoje, tačiau grįždavom tuščiomis. Žmonės ją tiesiog graibstyte graibsto, o bibliotekininkė juokavo, kad Lietuvoje prasidėjo „laimės bumas“. Ir tai visai ne nuostabu, nes Rubin „Laimės projektas“ įkvėpia kurti savo asmeninį laimės projektą. Tai žavi, sąmoninga ir pamokanti, bet kartu ir linksma bei verčianti susimąstyti, prikaustanti dėmesį ir lengvai skaitoma knyga. Ji tiesiog trykšte trykšta Grtchen Rubin aistra jos pasirinktai temai. Laikas bėga, o ar jūs pakankamai dėmesio skiriate tam, kas tikrai svarbu? O gal jūsų gyvenimas eina veltui? Šią akimirką skirkite metus laiko savo asmeniniam laimės projektui.
Iš dalies šią knygą galima pavadinti auto biografija ar esė. Visas „Laimės projektas“ pagrįstas autorės asmenine patirtimi, išgyvenimais. Grečen kontaktuoja su skaitytoju ir moko jį savo klaidomis. Tai tikrai veikli moteris, neapsiribojanti minimalistiniais siekiais, jos nedomina materialus saugumas, ji siekia dvasinės gerovės. Ši moteris sugeba suderinti savo darbą, pomėgius ir šeimą. Ji savo gyvenime nuolat tobulėja kartu tobulindama ir aplinkinius. Būtent šio tobulėjimo kiekvienas turėtume pasimokyti iš šios laimingos moters. O į pagalbą pasitelkite ir jos knygą.

2011 m. kovo 11 d., penktadienis

Pavyzdys viso pasaulio moterims

 .


Kasmet nuo 1952 m. vyksta gražiausios pasaulio merginos rinkimai. Dešimtys merginų atstovauja patiems skirtingiausiems pasaulio kontinentams. Jos išsilavinusios, kūrybingos, talentingos, sugebančios suderinti šeimą bei karjerą. Visos rūpinansi savo išvaizda ir tobulai atitinka grožio pasaulyje priimtus standartus. "Mis Visatą" organizuoja JAV milijardierius Donaldas Trumpas. Konkurso globėjas D. Trumpas itin griežtais metodais kovoja, kad šiuose renginiuose nebūtų akcentuojamas atviras seksualumas (pasitaikė atvejų, kuomet milijardierius vetuodavo pažadą neapsinuoginti pamynusias konkurso dalyves ir laimėtojas). Taigi čia svarbiausia ne seksualumas ir net ne grožis, o išmintis, moteriškumas, vidinė šiluma bei nuoširdumas. Mis Visata rinkimuose kiekviena varžybų dalyvė demonstruoja išmoktus kūno kalbos elementus, siekdama sukurti šilumos bei nuoširdumo įspūdį. Nuo to, kaip sėkmingai mergina sugeba “įteigti” šiuos signalus, priklauso teisėjų jai skiriami taškai. Galima teigti jog rinkdami „Mis visatą“, mes išrenkame tobuliausią metų moterį. Į kokį tikrąjį gyvenimą, užgesus scenos šviesoms, pasineria grožio karalienės?

Šiemet rugpjūtį "Mis Visata" titulą pelnė Chimena Navaretė, 22 metų mergina iš Meksikos, Gvadalacharos. Ji įveikė 82 konkurentes iš viso pasaulio.  Nugalėtoja buvo apdovanota spindinčia karūna bei metine stipendija aktorystės studijoms Niujorke (JAV) ir privalės prisijungti prie organizacijos, kovojančios prieš AIDS ir krūties vėžį, veiklos. Ji teigia, jog tapusi "Mis Visata" stengsis atkreipti pasaulio dėmesį į žmonių, užsikrėtusių ŽIV, sergančių AIDS, taip pat moterų, kurios kovoja su krūties vėžiu, padėtį.

 Chimena Navaretė gimė ir užaugo Gvadalacharoje. Jos  charakteryje įsišaknijęs lotyniškos šeimos auklėjimas. Ji yra vienas iš dviejų vaikų, gimusių stomatologo Carlos Navarrete ir Gabrielė Rosete šeimoje. Nuo 15 metų pradėjo dirbti manekėne ir ketina studijuoti dietologiją. Ji turi didelę motyvaciją mokytis apie mitybą ir kaip ji susijusi su sveikata. 

Mergina savo pergalės ir naujojo įvaizdžio visuomenėje nepriima pernelyg rimtai. Ji pataria, tikslą pasiekti kartais pasijuokiant iš savęs, o ne intrigomis. Ch.Navaretė sako: „Kai mane paskelbė nugalėtoja, aš buvau sukrėsta. Aš galvojau apie tūkstantį dalykų vienu metu ir buvau labai susijaudinusi. Konkurse aš išmokau mėgautis ir daugiau viskuo domėtis. Visi artimieji sakė, kad turiu mėgautis šia akimirka, nes tai yra vieną kartą gyvenime pasitaikanti galimybė“. Mergina teigia, kad su konkurso dalyvėmis sutarė puikiai, o tarp konkurso darbuotojų buvo daug žmonių iš Meksikos, todėl jautėsi kaip namie. Gvadalacharoje žmonės šventė gražuolės laimėjimą, o tėvai pusbroliai ir draugai stebėjo pasirodymą auditorijoje. Jau kitą rytą po pergalės Chimenos laukė profesionali fotosesija. Tokie buvo pirmieji jaunos meksikietės žingsniai į grožio pasaulį.

Graži, turinti tikslų, ryžtinga, temperamentinga, nestokojanti gero humoro jausmo ir gerų manierų, aukštinama, bet nesipuikuojanti. Tokia yra "Mis Visata 2010" -  pavizdys viso pasaulio moterims.